Naslovna slika festivala Arsana (logotip)

Arsana (otroški glasbeni program)

GLASBENA PRAVLJICA: TRI MIŠKE, TRI MUCE, TRI DRUGE REČI

Ponedeljek, 24. julija, ob 17.00, Refektorij minoritskega samostana sv. Petra in Pavla, brezplačno

Nastopajo: učenci Zasebne glasbene šole v samostanu sv. Petra in Pavla Ptuj

“Sonce je vstalo in rosa v dobravi cvetkam umiva dremotne oči. Če dobro poslušamo, kmalu čebelica pribrenči. A trije kokoti, lepotci bahavi, pojejo jutru Kirkiriki! In pred hišo odmeva vesel ringaraja, le komu se zdi, da mu jutro nagaja?”

S pravljico bodo otroci spoznali brenkala.

USTVARJALNA DELAVNICA: NAREDI SAM – HIŠKE, MAVRICE IN SAMOROGI

Ponedeljek, 24. julija, ob 18.00, Minoritski samostan sv. Petra in Pavla, brezplačno

Izvajalka: Mojca Grula

Na ustvarjalni delavnici bodo otroci iz kartona izdelali notranjo dekoracijo, s katero bodo lahko okrasili svoj dom, sobico ali druge kotičke. Motivi bodo hiške, mavrice in čarobni samorogi, vse pa bo okrašeno s pisanimi, poletnimi barvami.

GLASBENA PRAVLJICA: TRI POSLUŠNE, TRI HUDOMUŠNE

Torek, 25. julija, ob 17.00, Knjižnica Ivana Potrča, brezplačno

Nastopajo: učenci Glasbene šole Karol Pahor Ptuj

“Nekoč so na svetu rastli gradovi. Vsi iz kamna, vsi mogočni. V jezeru bistrem se grad zrcali, o lej ga, lej, stoji narobe, na glavi, o lej ga, lej, na vodi stoji in ostane suh, o lej ga, o lej ga, le lej, v belem snu med lokvanji. Potem so prišli na grad godci …”

S pravljico bodo otroci spoznali tolkala, instrumente s tipkami in balet.

USTVARJALNA DELAVNICA: GLASBENA TRŽNICA GLASBIL

Torek, 25. julija, ob 18.00, Knjižnica Ivana Potrča, brezplačno

Izvajalka: Eva Vilčnik

V naši delavnici že več let izdelujemo različne glasbene instrumente, na katere lahko zaigrate. Letos bomo naredili razstavo vseh do sedaj izdelanih instrumentov in vam ponudili možnost, da se sami odločite, katero glasbilo želite izdelati. Delavnica je prilagojena predšolskim otrokom in otrokom prve triade. Pridite in ustvarjajte z nami!

GLASBENA PRAVLJICA: TRIJE RAZBOJNIKI

Sreda, 26. julija, ob 17.00, Dvorana Glasbene šole Karol Pahor, brezplačno

Nastopajo: učenci Glasbene šole Karol Pahor Ptuj

“Trara, trari, pravijo, da so vse dobre stvari tri. A ni vedno tako, kot se na prvi pogled zdi. Nekoč so živeli trije strašni razbojniki s širokimi črnimi plašči in visokimi črnimi klobuki. Dekleta so široko razprla oči, saj vsak se razbojnikov boji. In vreščala so z glaski visokimi, ko so se razbojniki pogovarjali z glasovi raskavimi in globokimi.”

S pravljico bodo otroci spoznali trobila.

USTVARJALNA DELAVNICA: PRAVLJIČNO TOLKALO

Sreda, 26. julija, ob 18.00, Dvorana Glasbene šole Karol Pahor, brezplačno

Izvajalka: Eva Hrastar

Iz instrumentov lahko izvabimo tone različne višine in jakosti. Na ustvarjalni delavnici si bodo otroci izdelali pravljična tolkala in z igranjem na glasbilo raziskovali različne vrste zvoka.

———-

Celoten otroški program je dosegljiv tukaj.

več o festivalu Arsana, tukaj.

Začetek: 23.07.2023 ob 10:00

Konec: 29.07.2023 ob 19:00